Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for juni - januar 2021


Juli
Juli måned Lukket                                    (Sol og sommer)  
August Barvagter mm
Torsdag den   6. Lukket                                    (Stadig sol og sommer)  
Torsdag den 13. kl 19.00: Genoptag. af Generalforsamling &  90 års jubilæum     
Torsdag den 20. kl 19.00: Konsultationsskak                
Torsdag den 27. kl 18.45: Augustlyn (Lyn GP 1), fungerer også som Lynmesterskab!  
September Barvagter mm
Torsdag den   3. Foredrag v/ Martin Bækgaard Jonas
Torsdag den 10. Spillermøde Per O
Torsdag den 17. Klubturnering (1) Poul Erik
Torsdag den 24. Klubturnering (2) Ken
Oktober Barvagter mm
Torsdag den   1. Klubaften / Udsatte partier Tom
Torsdag den   8. Klubturnering (3) Mikkel
Torsdag den 15. Klubaften / Udsatte partier     (Efterårsferie) Jonas
Torsdag den 22. Klubturnering (4) Per O
Søndag den 25. 1. Division (1): Nordre I                  - Herning I   UDSAT
2. Division (1):
Århus/Skolerne II - Nordre II    UDSAT
 
Torsdag den 29. M-rækken (1): Nordre III - Århus/Skolerne III   - i Chess House Poul Erik
November Barvagter mm
Onsdag den   4. Klubturnering Udsatte Poul Erik
Torsdag den   5. Klubturnering Mesterskabsklassen (5) Ken
Søndag den   8. 1. Division (2): Evans I       - Nordre I      UDSAT
2. Division (2): Haderslev I - Nordre II     UDSAT
 
Onsdag den 11. Klubturnering Udsatte Mikkel
Torsdag den 12. Klubturnering Basisklassen (5) Tom
Mandag den 16. M-rækken (2): Hørning I - Nordre III  
Onsdag den 18. Klubturnering Udsatte Jonas
Torsdag den 19. Klubturnering Mesterskabsklassen (6) Ken
Onsdag den 25. Klubturnering Udsatte Per O
Torsdag den 26. Klubturnering Basisklassen (6) Dennis
December Barvagter mm
Onsdag den   2. Klubturnering Udsatte Mikkel
Torsdag den   3. Klubturnering Mesterskabsklassen (7) Poul Erik
Søndag den   6. 1. Division (3): Nordre I - SK 1968 II                - i Chess House 
2. Division (3): Nordre II - Fredericia II             - i Chess House 
 
Onsdag den   9. Klubturnering Udsatte Ken
Torsdag den 10. M-rækken (3):  Nordre III - Silkeborg IV              - i Chess House         Per O
Onsdag den 16. Klubturnering Udsatte Jonas
Torsdag den 17. Klubturnering Mesterskabsklassen (7) Poul Erik
Torsdag den  24. Lukket pga. jul  
Torsdag den  31. Lukket pga. nytår  
Januar Barvagter mm
Torsdag den  7. Nytårslyn (Lyn GP 3)  
Søndag den 10. 1. Division (4): Esbjerg I - Nordre I
2. Division (4): Nordre II - SK 1968 III                - i Chess House
 
Torsdag den 14. Hurtigskak mesterskab, runde 1-3  
Tirsdag den 19. M-rækken (4):  Skanderborg V - Nordre III  
Torsdag den 21. Klubaften  
Søndag den 24. 1. Division (5): Aalborg I     - Nordre I  
2. Division (5): Springeren - Nordre II
 
Torsdag den 28. Hurtigskak mesterskab, runde 4-6