Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for Januar - Juni 2018  


Januar 2018 Barvagter mm
Torsdag den   4. Nytårslyn (GP 3)  Mikkel
Torsdag den 11. Hurtigskakmesterskab I, Runde 1-3, start 18:45  Poul Erik
Lørdag  den 13. Xtracon-ligaen (5): Nordre I - BMS               spilles i Græsted  
Søndag den 14. Xtracon-ligaen (6): Nordre I - Nordkalotten spilles i Græsted
2. Division       (4): Viby - Nordre II
 
Torsdag den 18. A-rækken         (4): Nordre III - SK 1968 IV  Ken
Torsdag den 25. Hurtigskakmesterskab II, Runde 4-6, start 18:45  Poul Erik
Søndag  den 28. 2. Division       (5): Alssund - Nordre II   
Februar Barvagter mm
Torsdag den   1. Klubmesterskab (1)  Poul Erik
Mandag den   5. A-rækken         (5): SK 1968 V - Nordre III  
Torsdag den   8. Klubmesterskab (2)  Mikkel
Søndag den 11. Xtracon-ligaen (7): Nordre I  - Bov I            NB! spilles i Bov!
2. Division       (6):
Nordre II - Aarhus/Skolerne II
 
Torsdag den  15. Klubmesterskab, udsatte    (og GM turnering i Chess House) -
Week den 16-18. Aarhusmesterskabet           (Rosenvangskolen) Via CH
Torsdag den  22. Klubmesterskab (3)  Ken
Mandag den  26. A-rækken         (6): Randers II - Nordre III  
Marts Barvagter mm
Torsdag den   1. Klubmesterskab, udsatte  Per O
Søndag  den  4. 2. Division       (7): SK 1968  III - Nordre II (afslutning i Vejle)  
Torsdag den   8. Klubmesterskab (4)  Dennis
Lørdag  den 10. Xtracon-ligaen (8): Nordre I - K41          (i Skanderborg)  
Søndag den 11. Xtracon-ligaen (9): Brønshøj - Nordre I  (i Skanderborg)  
Mandag den 12. A-rækken         (7): Nordre III - Skanderborg III - hos VRS  
Torsdag den 15. Klubmesterskab, udsatte  Poul Erik
Torsdag den 22. Klubmesterskab (5)  Ken
Torsdag den 29. Lukket                                  (Skærtorsdag)  
April Barvagter mm
Torsdag den  5. Klubmesterskab (6)  Poul Erik
Torsdag den 12. Klubmesterskab, udsatte  Jonas
Mandag den 16. Pokalskak                              (CH og Skanderborg)  
Torsdag den 19. Klubmesterskab (7)  Ken
Torsdag den 26. Hyggeaften før bededagsturneringen  Jonas
Fredag den  27. Bededagsturnering  
Maj Barvagter mm
Torsdag den   3. Lynmesterskab (GP 4)  Poul Erik
Torsdag den 10. LUKKET                                (Kristi himmelfartsdag)  
Torsdag den 17. Specialarrangement  Mikkel
Torsdag den 24. Generalforsamling  Dennis
Juni Barvagter mm
Torsdag den  7. Grand Prix (1)  Mikkel
Torsdag den 14. Grand Prix (2)  Ken
Torsdag den 21. Grand Prix (3)  Jonas
Torsdag den 28. Grand Prix (4)  Ken
Juli
Juli måned Lukket                                  (sol og sommer)