Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for Januar - Juni 2020 


Januar 2020 Barvagter mm
Torsdag den   2. Lukket                            
Torsdag den   9. Nytårslyn (GP 3) Poul Erik + Jonas
Lørdag den   11. Xtracon liga (4) : Jetsmark I     - Nordre I     i Chess House  
Søndag den  12. Xtracon liga (5) : Nordre I    - Skanderborg  i Chess House
2. Division (4)     : Haderslev - Nordre II
 
Mandag den 13. M-rækken  (4)     : VRS II - Nordre III  
Torsdag den 16. Tematurnering i Engelsk, oplæg ved Poul Erik Nielsen Per O
Torsdag den 23. Hurtigskakmesterskab I, Runde 1-3, start 18:45 Ken - Mikkel
Søndag den  26. Xtracon liga (6) : Nordre I  - Århus/Skol. I   i Chess House
2. Division (5)     : Nordre II - Viby I                i Chess House
 
Torsdag den 30. Hurtigskakmesterskab II, Runde 4-6, start 18:45 Jonas
Februar Barvagter mm
Mandag den   3. M-rækken  (5):      VRS I - Nordre III  
Torsdag den   6. Klubmesterskab (1) Dennis + Ken
Torsdag den 13. Klubmesterskab, udsatte   (Vinterferie) Mikkel
Torsdag den 20. Klubmesterskab (2) Poul Erik
Søndag den 23. Xtracon liga (7) : Øbro I - Nordre I    
2. Division (6)     : Evans II   - Nordre II
 
Torsdag den 27. M-rækken (6)      :  Nordre III    - Aabyhøj I      + plus Udsatte Tom
Marts Barvagter mm
Torsdag den   5. Klubmesterskab (3) Ken + Poul Erik
Søndag den   8. 2. Division (7) : Fredericia II - Nordre II          i Fredericia  
Tirsdag den  10. M-rækken  (7): Nordre III     - Silkeborg II       i Skanderborg  
Torsdag den 12. Foredrag ved Per Hansen              Klubmesterskab, udsatte Jonas
Torsdag den 19. Klubmesterskab (4) Mikkel + Dennis
Lørdag den   23. Xtracon liga (8) : Nordre I - Nordkalottten     i Skanderborg  
Søndag den  24. Xtracon liga (9) : BMS I    - Nordre I                i Skanderborg  
Torsdag den 26. Klubmesterskab (5) Ken
April Barvagter mm
Torsdag den   2. Klubmesterskab, udsatte Mikkel + Poul Erik
Torsdag den   9. Lukket                                  (Skærtorsdag)  
Torsdag den 16. Klubmesterskab (6) Per O
Torsdag den 23. Klubmesterskab, udsatte Dennis + Tom
Torsdag den 30. Klubmesterskab (7) Poul Erik
Maj Barvagter mm
Torsdag den   7. Hyggeaften                           før Bededagsturneringen Mikkel
Fredag den    8. Bededagsturnering               på Fjordsgades skole  
Torsdag den 14. Lynmesterskab (GP 4) Ken + Per O
Torsdag den 21. LUKKET                               (Kristi himmelfartsdag)  
Torsdag den 28. Generalforsamling Jonas
Juni Barvagter mm
Torsdag den   4. Grand Prix (1): Holdlyn Mikkel
Torsdag den 11. Grand Prix (2): Fischer-random Dennis
Torsdag den 18. Grand Prix (3): Kvartersskak  
Torsdag den 25. Grand Prix (4): Handicapskak  
Juli
Juli måned Lukket                                    (Sol og sommer)