Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for Januar - Juni 2022                                                                                      Opdateret den 10.04.2022


Januar 2020 Barvagter mm
Torsdag den  6. Nytårslyn (Lyn GP 3)                                                - UDSAT TIL 20/1  
Søndag den  9. 2. Division (2): Haderslev - Nordre II     - UDSAT PÅ UBESTEMT TID  
Torsdag den13. Hurtigskakmesterskab                            - UDSAT TIL FEBRUAR  
Søndag den 16. 1. Division (4): Esbjerg    - Nordre I        - UDSAT PÅ UBESTEMT TID
2. Division (4):
Nordre II  - SK 1968 III  - UDSAT PÅ UBESTEMT TID
 
Tirsdag den 18. 6-HK Gruppe 4 (3): Viby III - Nordre III  
Torsdag den 20. Nytårslyn (Lyn GP 3)                                        - Tilmelding kl 18.45 Poul Erik
Torsdag den 27. Strategi-/debatmøde (1)                    - UDSAT PÅ UBESTEMT TID  
Søndag den 30. 1. Division (5): Aalborg I     - Nordre I 
2. Division (5): Springeren -
Nordre II  (Kolding)
 
Februar Barvagter mm
Torsdag den  3. Lynskak mv. der åbnes kl 18.45  
Mandag den  7. 6-HK Gruppe 4 (4): Syddjurs III - Nordre III  
Torsdag den 10. Foredrag ved Tom Petri kl 19.00, siden Lynskak  
Torsdag den 17. Hurtigskakmesterskab, runde 1-3, tilmelding kl 18.45  
Lørdag  den 19. 1. Division (4): Esbjerg    - Nordre I        (udsat)  
Torsdag den 24. Hurtigskakmesterskab, runde 4-6, start kl 19.00  
Søndag den 27. 1. Division (6): Nordre I            - Nørresundby
2. Division (6): Skanderborg II -
Nordre II 
 
Marts Barvagter mm
Torsdag den  3. Forårsturnering (1) Mikkel
Lørdag den   5. 2. Division (2): Haderslev - Nordre II     - UDSAT KAMP  
Søndag den  6. 2. Division (4): Nordre II  - SK 1968 III  - UDSAT KAMP  
Torsdag den 10. Forårsturnering , udsatte         Mikkel
Søndag den 13. 1. Division (7): Viborg      - Nordre I         Spilles i Esbjerg
2. Division (7):
Nordre II  - Varde             Spilles i Chess House
 
Tirsdag den  15. 6-HK Gruppe 4 (5): Nordre III - Hørning  Spilles i Viby  
Torsdag den 17. Forårsturnering (2) Poul Erik
Torsdag den 24. Strategi-/debatmøde (1) - start kl 19.00   (+ evt udsatte) Poul Erik
Torsdag den 31. Forårsturnering (3) Poul Erik
April Barvagter mm
Torsdag den  7. Forårsturnering , udsatte         Poul Erik
Torsdag den 14. LUKKET                               (Skærtorsdag) -
Torsdag den 21. Forårsturnering (4) Poul Erik
Torsdag den 28. Forårsturnering , udsatte         Mikkel
Maj Barvagter mm
Torsdag den  5. Forårsturnering (5) Mikkel
Torsdag den 12. Lynmesterskab (GP 4) Mikkel
Torsdag den 19. Strategi-/debatmøde (2) - start kl 19.00 Poul Erik
Torsdag den 26. LUKKET                               (Kristi himmelfartsdag)  
Juni Barvagter mm
Torsdag den   2. Generalforsamling Poul Erik