Klik for at vende tilbage til forsiden !

 

 

 

 

Afbud i Nordres åbne Efterårs EMT 2017
  -  bemærk telefonlisten nederst på siden!

       Link til turneringstabellen   

NB! Husk afbud til både Thomas Overgaard på 22 70 23 57 - gerne SMS! - 
       eller mail thomas.ok@get2net.dk og modstanderen.

Web-master har registreret følgende afbud:

8. runde den 7/12 Afbud godkendes kun i helt specielle tilfælde, og der skal spilles forud!

7. runde den 16/11:
  Lars Andersen

6. runde den 9/11:
  Anna Hedelykke - Søren G Christensen spilles den 30/11

  Ulrik Thomassen - Graham Taylor spilles den 23/11
  Lars Andersen - Svend Aage Madsen
  Alfred Hedelykke - Brian Kristensen

5. runde den 26/10:
  Anton David - Brian Kristensen er spillet
  Jørgen Rudbeck - Anna Hedelykke er spillet den 2/11
 
Leif Møller - Lars Andersen er spillet den 2/11
  Kim Hardlei - Kris Hedelykke er spillet den 2/11

4. runde den 12/10:
  Lars Andersen - Per Höllsberg er spillet

 
Anton David - Finn Geneser IKKE spillet
  Lars Schøning - Steen F Christensen er spillet 19/10

3. runde den 5/10:
 
Jørgen Rudbeck - Filip Holm er spillet 5/11
 
Mads Borup - Lars Andersen er spillet
  Brian Kristensen - Bjarne Lysgaard-Egeberg er spillet
 
Søren G Christensen - Finn Geneser er spillet 19/10
  Lars Noe - Graham Taylor IKKE spille

2. runde den 21/9:
  Svend Aage Madsen - Per Oehlerich er spillet den 20/9 i Chess House
  Oluf Øe - Vagn Jensen er spillet den 20/9 i Chess House

 
Tom Petri - Steen Christensen er spillet den 28/9 
  Lars Schøning - Kris Hedelykke er spillet 10/10

1. runde den 14/9:
  Mads Borup - Brian Christensen er spillet den 28/9 
  Per Höllsberg - Søren G Christensen er spillet den 28/9 

Signatur:
  
Denne farve: Spillet
 
 Denne farve: Planlagt
   Denne farve: Planlagt af TL (= turneringslederen)
   Denne farve: Ikke planlagt, den understregede har afbud og pligt til at få det gjort.
   Meddel det så venligst til  poulerik@nordre.dk og  thomas.ok@get2net.dk!

Bemærk:
Runde 1-2 skal være afviklet og indberettet senest d. 2/10.
Runde 3-5
senest d. 6/11 og runde 6-7 senest d. 30/11.

Er partiet ikke afviklet rettidigt, afgøres resultatet (og evt. ratingberegning) af TL.

Telefonliste

  1  Tom Petri 61 33 71 28   17  Kim Hardlei 29 91 69 23
  2  Vagn Jensen 86 16 39 70   18  Flemming Pagh Iversen 22 48 70 93
  3  Lars Andersen 22 31 10 59   19  Filip Holm 21 17 41 63
  4  Leif Møller 29 32 03 19   20  Anton David 25 71 89 77
  5  Svend Aage Madsen 27 82 38 95   21  Anna Hedelykke 60 60 25 64
  6  Lars Noe 26 16 56 66   22  Bjarne Lysgaard-Egeberg 30 89 22 68
  7  Mikkel Hansen 30 46 14 44   23  Kris Hedelykke 60 60 25 64
  8  Jørgen Rudbeck 86 27 78 87   24  Alfred Hedelykke 60 60 25 64
  9  Steen Christensen 26 39 70 42   25  Jonas Nielsen 28 97 62 00
10  Per B Höllsberg  51 36 23 53   26  Søren G Christensen 86 26 00 16
11  Lars Schøning 29 44 73 54   27  Thomas Overgaard Kr 22 70 23 57
12  Mads Borup 20 80 81 11   28  Brian Kristensen 28 51 10 60
13  Oluf Øe 86 43 12 93   29  Finn Geneser 86 22 16 75
14  Graham Taylor 71 53 78 60   30  Niels Jürgensen    udgået 25 79 82 50
15  Ulrik Thomassen  20 85 32 54   31  Ken Holm            udgået 21 17 41 63
16  Per Oehlerich 61 40 62 31   32  Steen Larsen       udgået 50 99 77 90
                                   
             
 

Ved ændringer, send   

  venligst en

mail

til:

poulerik@nordre.dk  
             

 

Opdateret senest 13.11.2017