Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for august - december 2021


Juli
Juli måned Lukket                                    (Sol og sommer)  
August Barvagter mm
Torsdag den   5. Lukket                                    (Stadig sol og sommer)  
Torsdag den 12. kl 19.00: Sæsonopstart   
Torsdag den 19. kl 19.00: Augustlyn (Lyn GP 1)   
Torsdag den 26. kl 18.45: Hurtigmesterskab runde 1-3  
September Barvagter mm
Torsdag den   2. kl 19.00: Hurtigmesterskab runde 4-6  
Torsdag den   9. Spillermøde  
Torsdag den 16. Klubturnering (1) Poul Erik
Torsdag den 23. Klubturnering (2) Mikkel
Torsdag den 30. Foredrag ved GM Jesper Thybo   / Udsatte partier     Poul Erik & Mikkel
Oktober Barvagter mm
Torsdag den   7. Klubturnering (3) Mikkel
Torsdag den 14. Klubturnering (4) Poul Erik
Torsdag den 21. Klubaften / Udsatte partier     (Efterårsferie) Mikkel
Torsdag den 28. Klubturnering (5) Poul Erik
Søndag den 31. 1. Division (1): Nordre I - Herning
2. Division (1):
Århus/Skolerne II - Nordre II   
 
November Barvagter mm
Mandag den   1. 6-HK Gruppe 4 (1): Hadsten - Nordre III    
Torsdag den   4. Klubaften / Udsatte partier     (Efterårsferie) Mikkel
Torsdag den 11. Klubturnering (6) Mikkel
Lørdag  den 13. O Nordre fejrer 90 års jubilæum, turnering og fest !!  
Onsdag den 17. O Nordre har 90 års jubilæum     (selve julilæumsdatoen)  
Torsdag den 18. O Nordre har 90 års jubilæum     + Udsatte  partier Mikkel
Søndag den 21. 1. Division (2): Evans I     - Nordre I 
2. Division (2):
Haderslev - Nordre II   
 
Torsdag den 25. 6-HK Gruppe 4: Nordre III - Aros  
(Lørdag den 27.) (O Nordre fejrer 90 års jubilæum - reservedato)  
December Barvagter mm
Torsdag den  2. Klubturnering (7) Poul Erik
Torsdag den  9. Julelyn (Lyn GP 2)  
Søndag den 12. 1. Division (3): Nordre I  - SK 1968 II
2. Division (3): Nordre II - Fredericia II
 
Torsdag den  16. Juleafslutning  
Torsdag den  23. Lukket pga. jul  
Torsdag den  30. Lukket pga. nytår  
Januar Barvagter mm
Torsdag den  6. Nytårslyn (Lyn GP 3)  
Søndag den  9. 2. Division (2): Haderslev - Nordre II     -den udsatte kamp  
Torsdag den13. Hurtigskakmesterskab, runde 1-3  
Søndag den 16. 1. Division (2): Esbjerg    - Nordre I 
2. Division (2):
Nordre II  - SK 1968 III
 
Tirsdag den 18. 6-HK Gruppe 4: Viby III - Nordre III  
Torsdag den 20. Klubaften / Specialarrangement  
Torsdag den 27. Hurtigskakmesterskab, runde 4-6